GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / 350 SporculuTurnuvalara Süper Kapanış

350 SporculuTurnuvalara Süper Kapanış

Bolu Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bolu İli Hemşirelik Komitesi, Bolu Sağlık Spor Kulübü Derneği ve Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası” Geleneksel Voleybol, Erkek- Bayan Futbol, Masa Tenisi Turnuvaları önceki gün sona erdi.

27 Martta 10 futbol takımıyla başlayan turnuvalar, 23 Mayısta 2 bayan futbol takımının katılımıyla yapılan son maçlarla sona erdi. Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında düzenlenen turnuvalarda, dereceye giren tüm sporcuların kupa ve madalyaları Esas 14 Burda AVM‘de verildi. Bolu Sağlık Spor Kulübü Başkanı Emine Özdoğan yaptığı konuşmasında; 2011 yılında 3 bayan voleybol takımıyla başlanılan spor etkinlikleri şu anda 7 bayan voleybol, 8 erkek voleybol, 35 masa tenisi, 10 erkek futbol, 2 bayan futbol takımıyla yaklaşık 350 kişilik bir sporcu sağlık çalışanı ile devam etmektedir. Bundan sonraki yıllarda da farklı spor dalları da eklenerek sporcu sayısını daha da artırmayı, hem kendi sağlığımızı korumak ve geliştirmek aynı zamanda topluma hareketli yaşamla örnek olmayı amaçlamaktayız dedi. Turnuvalar boyunca; “Hoş geldin hareket, elveda kanser, diyabet”, “Sigarayı atalım, hayatımıza tat katalım”, “Her ay kendi kendime meme muayenesi yapıyorum, ya sen?”, “Kendime 10 dakika ayırıyorum, taramamı yaptırarak rahim ağzı kanserine karşı korunuyorum” afişleri kullanılarak toplumsal farkındalık yaratılmaya çalışıldı diye konuşmasına devam eden Özdoğan, ayrıca turnuvaların; sağlık kurumları çalışanları arasında işbirliğini, kurumsal çalışmaların farkındalığını ve tanışık olma gibi sosyal durumlarında artmasını sağladığını söyledi.

Ödüller muhteşem törende verildi.

Özdoğan, Yeni dönemde, yeni etkinlikler, farklı spor dallarıyla sağlık çalışanlarının sadece hastanelerde değil her yerde olduğunu, hastalıkların tedavisinin çok önemli olduğunu ancak sağlığı korumanın daha da önemli olduğunu topluma etkinliklerimizle anlatmaya devam edeceğiz dedi. Ödül töreninde ayrıca turnuvalar boyunca görev alan çeşitli spor dallarında görev alan 55 hakeme de teşekkür edildi. En son programa özel yapılan pasta kesimi ile etkinlik sona erdi.

Barış GÜZELTÜRK

Bunlar da var!

Maç TRT Avaz ve Bein Max 1’de

TFF 1.Ligde 3.haftada oynanacak olan maçların naklen yayın programı belli oldu. Alınan bilgiye göre Beypiliç …

Kritik 1 Puan: 1-1

TFF 1.Ligin 2.haftasında Adana’da oynanan maçta Boluspor Adana Demirspor ile 1-1 berabere kaldı. Boluspor’a sezonun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir