GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / Bolu’dan 4 büyüklere davet

Bolu’dan 4 büyüklere davet

Kamp ve organizasyonlar için hazır olduklarını belirten Bolu Belediye Başkanı Yılmaz, Türk futbolunun 4 büyükleri olarak bilinen Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’a da çağrıda bulundu.

Yılmaz, “Antalya, kışın futbolda ev sahipliği yapıyor. Yaz mevsiminde de futbol için en uygun iklim koşulları Bolu’da. Bolu’nun, büyük futbol takımlarının kamp merkezi olması için çalışmalarımız var. Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası’nda tesisi var. Şu an Beşiktaş, Gerede’ye gelecek. Galatasaray ve Trabzonspor’un yerleri hazır. Tüm kulüplerimizin kamp ve her türlü sportif organizasyonu için bekliyoruz. Seben Gölü etrafında yerimiz hazır. Hatta Aladağlar’da da yerimiz var, gelsinler baksınlar” diye konuştu. Türkiye Futbol Federasyonu’na da seslenen Yılmaz, “Riva gibi bir tesisin kurulması için Bolu’da yerimiz hazır. Gelip incelemelerde bulunabilirler” dedi.
Aydın Baruş: “Spor turizmi Bolu’nun geleceğidir”
Bolu Valisi Aydın Baruş da Federasyon Başkanlarına, “Valilik ve Belediye olarak spor federasyonlarının Bolu’da yapacağı kamplarda, Türkiye ve hatta uluslararası turnuvalarda sizlere ev sahipliği yapmaya her zaman hazırız. Çünkü biz spor turizminin Bolu’nun geleceği olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Alaaddin Yılmaz: ”Bolu’da 2 havaalanı olacak”
Federasyon yöneticileri, Başkan Yılmaz’ın hepsine ayrı ayrı sorduğu “Bolu’da kamp yapmanız ve uluslararası organizasyonlar düzenleyebilmeniz için ihtiyaçlarınız nelerdir?” sorusunda ortak talep “havaalanı” yanıtı oldu. Federasyon temsilcileri, yabancı sporcuların kendilerine en sık sorduğu sorunun, ‘Bolu’daki tesisler havaalanına ne kadar uzaklıkta’ olduğunu dile getirdiler. Başkan Yılmaz ise bu konuda, “Bolu’da halen üzerinde çalışmalarımızın sürdüğü iki havaalanı olacak. Küçük uçakların iniş kalkış yapabileceği havaalanını, Bolu Belediyesi olarak 2018’de biz yapacağız. Diğer yandan Başbakanımızın söz verdiği havaalanı konusunda da yakın zamanda adım atılacağına inanıyoruz” yanıtını verdi. Yılmaz, spor federasyonları temsilcilerine, ihtiyaç duydukları saha ve malzeme konusunda da tüm taleplerinin karşılanacağı sözünü de verdi.

Uğur BALABAN

Bunlar da var!

Kritik 1 Puan

Boluspor TFF 1.Ligin 30.haftasında kritik bir maça çıktı. Osmanlıspor’un kaybettiği haftada Boluspor deplasmandan 1-1’lik beraberlik …

Boluspor’dan Kritik Kayıp!

Uzun bir pandemi arası sonrasında TFF 1. Lig’de 29.haftada Boluspor, kendi evinde Altınordu ile karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir