GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / Cittaslow Göynük’te Bisiklet Şenliği yapıldı

Cittaslow Göynük’te Bisiklet Şenliği yapıldı

2017 yılı başlarında Uluslararası Cittaslow Birliği’ne üyeliği kabul edilen Göynük, turizmde örnek kentlerden olmaya devam ediyor.

30 ülkeden yüzlerce kentin üye olduğu Cittaslow “Sakin Şehir” ağına farklı alanlarda 70 kriteri sağlayarak dahil olan Göynük, turizmde öncü ve örnek kentlerden olmaya devam ediyor. İlçenin turizmde ilgi odağı gelmesi için bugüne kadar birçok çalışmaya imza atan Göynük Belediyesi, bu kez de ilçede ulaşım araçları konusunda değişikliğe gidileceği sinyalini verdi. Turizmde çekim merkezi olmaya devam eden Cittaslow Göynük’te geçtiğimiz günlerde bisiklet şenliği düzenlendi. 7’den 70’e yaklaşık 50 bisikletlinin katıldığı şenlikte konuşan Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan çevreci ulaşım araçlarının kullanımının önemine dikkat çekerek, “İlçemiz Göynük’ün Cittaslow birliğine üye olması ile birlikte ilçemizi turizmin çekim merkezi yapacak birçok çalışmayı hayata geçirdik. Bu kapsamda Sakin Şehir Göynük’te en çevreci ulaşım aracı olan bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla Bisiklet Şenliği düzenledik. İlerleyen günlerde de inşallah Göynük’ümüz için benzer ve farklı alanlarda çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Cittaslow Göynük’ümüzü ülkemizde olduğu gibi dünyada da ilgi odağı haline getireceğiz. Şenliğimize katılan başta geleceğimiz olan çocuklarımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bulut ALTUNDAL

Bunlar da var!

Liglere Milli Ara

Milli Takımın UEFA Uluslar Ligi’nde Rusya ve Sırbistan ile oynayacağı maç nedeniyle haftasonunda oynanacak maçlar …

Giresun-Bolu Maçı Hangi Kanallarda?

TFF 1.Ligin 4.haftasında oynanacak olan maçların naklen yayın programı belli oldu. Yapılan açıklamaya göre Giresunspor-Boluspor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir