GÜNDEM
ANA SAYFA / Futbol / Digitürk: TFF ile dayanışma içindeyiz

Digitürk: TFF ile dayanışma içindeyiz

Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının yayıncısı Digitürk, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile bir kriz yaşanmadığını açıkladı.

Digitürk, Ajansspor’un 6 Mayıs’ta ‘TFF yayıncı krizi için *Profesör’ü çağırdı!’ başlığıyla yayınlanan habere dair bir açıklamada bulundu. Açıklamada, “Digiturk’un ligin başlatılması için şartlar koştuğu doğru olmadığı gibi, TFF ile sorun yaşadığı iddiası da gerçeği yansıtmamaktadır. Gerçek durum bunun tam aksidir. Digiturk, uzun yıllardır Türk futbolunun en büyük destekçisi olmuştur. Bu suretle Türk futbolunun karşılaştığı bu kriz döneminde de her zaman olduğu gibi insan sağlığını ön planda tutarak en iyi çözüm yolunun bulunması için TFF ile dayanışma içinde hareket etmeye devam etmektedir” denildi. Ajansspor haberinde temel olarak yayıncı ile TFF arasındaki krizin ödemelere dayandığını belirterek, ödemelerin yapılmasının ancak ligin başlamasıyla mümkün olacağına dikkat çekmişti. Yayıncı kuruluş, 16 Nisan’da yaptığı açıklamada, ödemelerin geçici süre durdurulduğunu duyurmuştu. Bunun üzerine Kulüpler Birliği Vakfı da tepkisini dile getirmişti.

Uğur BALABAN

Bunlar da var!

Süper Lig’e hasret geçen yıllar

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen liglerin yeniden başlatılması gündemde. Süper Lig’den 7 kulüp ise küme …

ONLINE KARATE YARIŞMASI SONUÇLANDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir ilk gerçekleştirilerek Gençlik Haftası, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir