GÜNDEM
ANA SAYFA / Manşet / Doğukan Olimpiyat İçin Yarışıyor

Doğukan Olimpiyat İçin Yarışıyor

Milli cimnastikçiler, Tokyo’da yapılacak Büyükler Trambolin Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na kota alabilmek için mücadele edecek. Bu cimnastikçiler için de Bolulu sporcu Doğukan Büyükarslan da var. Çalışmalar Bolu’da sürüyor.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da 24 Kasım-2 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek şampiyonaya katılacak milli cimnastikciler Doğukan Büyükarslan (19), Sude Aydın (18) ve Gürkan Mutlu (26), Bolu’daki Murat Canbaş Cimnastik Salonu’nda antrenörleri gözetiminde günde çift antrenman yapıyor. Doğukan Büyükarslan, yaklaşık beş yıldır trambolin branşıyla uğraştığını, ondan önce de artistik cimnastik yaptığını söyledi. Yaklaşık bir aydır günde çift antrenman yaparak çalıştıklarını vurgulayan Doğukan, “Dünya Şampiyonası’nda ilk 8 sporcu arasına girerek hedeflediğimiz olimpiyat kotasını alacağız. Şansımız var tabii ki. Burada amacımız ülke adına kota almak. Şampiyonaya iki erkek ve bir kadın sporcu olarak katılıyoruz. Kimin yaptığı önemli değil, ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu. Trambolin branşının ülkede yeni olduğunu aktaran Doğukan, bu dalda 8-9 yıldır yarışmalara katılındığını anlattı. Kendisi ve arkadaşının 2017 yılında dünya şampiyonu olduğunu belirten Doğukan Büyükarslan, trambolinin önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğini belirtti.

Barış GÜZELTÜRK

Bunlar da var!

LİGLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Tüm dünyada hızla yayılan koronavirüs salgını, liglerin ertelenmesine sebep olmuştu. İleri bir tarihe ertelenen liglerin …

DİGİTÜRK’TEN KORONAVİRÜS AYARI!

Digiturk, korona virüs nedeniyle lig maçlarının ertelenmesinden dolayı ligler başlayana dek tüm dizi ve film …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir