GÜNDEM
ANA SAYFA / Haberler / Eskişehirspor Işığı Bolu’da Görüyor

Eskişehirspor Işığı Bolu’da Görüyor

Eskişehirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, kritik Boluspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu. İldiz, “Tünelin ucunda ışığı görmemiz gerekiyordu, bunu gördüğümüzü düşünüyorum” dedi.

TFF 1. Lig’de sportif anlamda iyi günler geçiren Eskişehirspor, Boluspor’u yenerek hedeflerine yaklaşmak istiyor. Kritik mücadele öncesinde basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Yücel İldiz, samimi açıklamalarda bulundu. Eskişehir’e geldiği süreyi baştan sona kısaca değerlendiren tecrübeli teknik adam, konuşmasına İlhan Mayakan’ı anarak başladı. Taraftarın verdiği destekler ile zorlu süreçlerin atlatıldığını aktaran İldiz, “Eskişehir’e geleli 3 ayı geçkin bir zaman oldu. Basın mensuplarıyla her hafta antrenmanlar öncesi toplantılar yaptık. Ama her zaman için sohbet ve kahvaltıda buluşacağımız toplantıyı yapmak bugüne nasip oldu. Ancak güne üzüntülü bir haber ile başladık. Eskişehirsporlu eski oyuncumuz İlhan Mayakan rahmetli oldu. Ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Bildiğiniz gibi biz göreve geldiğimizde Eskişehirspor sıkıntılı bir süreç yaşıyordu. Mali ve sportif anlamda sıkıntılar vardı. Üzerine 3 puanımız silindi. Tekrar söylüyorum Eskişehirspor büyük bir camiadır ve bu sıkıntıları atlatacaktır. Yapmamız gereken tek şey, hiçbir şeye bakmayıp saha içine odaklanmamızdı. Böyle de yaptık. Giden oyuncular vardı ve takımı yeniden dengeli hale getirmek hiç kolay değildi. Bunu yaptık ve skorlara da yansımaya başladı. Bu sırada destekçimiz dünyada meşhur olmuş Eskişehirspor taraftarı oldu” şeklinde konuştu.

“Atılım yapmamız gerekiyordu”

Şu an Eskişehirspor’un bir atılım yaptığını kaydeden İldiz, Boluspor karşısında zorlu bir maç yapacaklarını dile getirdi. Boluspor’un kaybetmek istemeyeceğini ifade eden İldiz, “Tünelin ucunda ışığı görmemiz gerekiyordu. Bunu gördüğümüzü düşünüyorum. Ama yapacak çok işimiz var. Sadece biraz nefes aldık. Ama Eskişehirspor’u hak ettiği yere getirmek için iyi bir atılım yaptığımızı söyleyebilirim. Negatiften pozitife biraz geçtik gibi. Tüm Eskişehir’in desteği ile inşallah bu zor günleri atlatırız. Şunun sözünü verebilirim; teknik kadromuz ve oyuncularımızla 24 saat boyunca elimizden geleni yapacağız. Bu hafta zor bir deplasmana gidiyoruz. Geçen hafta kaybettiler ve evlerinde kaybetmek istemeyecekler. Bizde kazanmak istiyoruz. Hiç kolay olmayacak ama aşacağız” diye konuştu.

Uğur BALABAN

Bunlar da var!

Ligler için yeni başlama tarihi…

TFF liglerin ertelenme kararı aldığı dönemde 17 Nisan’ı dönüş tarihi olarak belirlemişti… UEFA’nın o dönemde …

Eskisi gibi olmayacak

UEFA Başkanı Ceferin, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen liglere ilişkin, “Üç seçenek var. Mayıs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir