GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / FEDERASYON KUPASI BOLU’DA YAPILDI

FEDERASYON KUPASI BOLU’DA YAPILDI

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından organize edilen Artistik Cimnastik Federasyon Kupası, 10 ilden 80 sporcunun katılımıyla Bolu’da gerçekleşti.

Murat Canbaş Cimnastik Salonu’nda düzenlenen organizasyonda, yarışmalar öncesi açılış töreni düzenlendi. Olimpiyat oyunlarına gitme şansı bulunan sporcuların yer aldığı, 2 gün sürecek şampiyonaya katılan 80 sporcu, kadınlar ve erkeklerde, yıldız, genç ve büyükler kategorilerinde mücadele etti. Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, yaptığı açıklamada, artistik cimnastik branşının bünyelerindeki en başarılı branş olduğunu belirtti. Bu branştaki hedeflerinin, diğer branşlara nazaran daha yüksek olduğunu vurgulayan Çelen, “Bütün disiplinlerimizde olimpiyatlara katılmayı hedefliyoruz. Ama özelikle artistik erkek cimnastikte sporcularımız, dünya sıralamasında ciddi madalyalar alıp başarılar elde ediyorlar. Bugün burada olimpiyatlara hazırlanacak kız ve erkek takımlarımızı izledik” diye konuştu. Çelen, geçen hafta yapılan Dünya Challenge Kupası’nda başarılı sonuçlar alındığını belirterek, “Ümit ediyorum Türk cimnastiği çok güzel yerlere gelecek. Olimpiyatlarda da katılımcı sayısı olarak bir öncekine nazaran 1-2 kişi daha üzerine koyacaktır.” ifadesini kullandı. Federasyon Kupası’nın ilk gününde kadınlarda, yıldız, genç ve büyükler kategorisinde yarışmalar yapıldı. Organizasyon, dünkü yarışmalardan sonra düzenlenecek ödül töreni ile sona erdi.

Uğur BALABAN

Bunlar da var!

Boluspor’da yeni teknik direktör belli oldu

Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayacak olan Boluspor’da teknik direktör belli oldu. Yeni sezon hazırlıklarına kendi …

BOLUSPOR’UN YENİ BAŞKANI ABDULLAH ABAT

Boluspor Olağanüstü Genel Kurul toplantısında, Abdullah Abat tek liste ile girdiği seçimde yeni Kulüp Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir