GÜNDEM
ANA SAYFA / Futbol / Futbolda yayın geliri krizi!

Futbolda yayın geliri krizi!

Yayıncı kuruluş, Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdiği yazıyla, Süper Lig ve 1. Lig’in yayın lisansı için yaptığı ödemeleri durdurduğunu bildirdi.

beIN Sports,Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdiği resmi bir yazıyla, Süper Lig ve 1. Lig’in naklen yayın lisansı için yaptığı ödemeleri, ligler yeniden başlayana kadar dondurduğunu bildirdi. Yayıncı kuruluş bu kararına gerekçe olarak, canlı yayın haklarını satın aldığı karşılaşmaların tamamının koronavirüs salgını sebebiyle durdurulmasını ve şu anda canlı yayınlayabileceği herhangi bir karşılaşmanın bulunmamasını gösterdiği öğrenildi. Alınan bu kararın benzerlerinin tüm dünyada uygulandığı hatta bazı yayıncıların daha ileri giderek yayın hakları sözleşmelerini feshettiğinin altı çizildi. Bu süreçte bireysel kullanıcılara 2 ay boyunca spor paketi üyeliğini dondurma hakkı tanınacağı belirtilirken; halihazırda kapalı olan kafe, restoran ve kıraathane gibi ticari üyelerle de bayiler aracılığıyla görüşüldüğü, taksit ödemelerinde erteleme gibi çeşitli kolaylıklar sağlandığı ifade edildi.

Uğur BALABAN

Bunlar da var!

Süper Lig’e hasret geçen yıllar

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen liglerin yeniden başlatılması gündemde. Süper Lig’den 7 kulüp ise küme …

ONLINE KARATE YARIŞMASI SONUÇLANDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir ilk gerçekleştirilerek Gençlik Haftası, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir