GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / Futbolun Efsaneleri Bolu’da

Futbolun Efsaneleri Bolu’da

“Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesi kapsamında Bolu’ya gelen Türk futbolunun efsaneleri Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Oğuz Çetin ve Hami Mandıralı Bolu Valisi Aydın Baruş’u makamında ziyaret ettiler.

Bolu Valisi Aydın Baruş, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Adalet Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesi için Bolu’ya gelen Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Oğuz Çetin ve Hami Mandıralı’yı  makamında ağırladı.

Avrasya Aşıklar Derneği Başkanı Aşık Zeki Erdali ile  Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Daire Başkanı Ramazan Okan Özcan’ın  eşlik ettiği ziyarette İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem ile Şube Müdürleri hazır bulundu.

Sohbet havasında geçen ziyarette futbol konuşulurken, Bolu Valisi Aydın Baruş, böyle anlamlı bir proje için Bolu’ya gelen efsane futbolculara teşekkür etti.

2.Adres Adliye Oldu

Futbolun efsaneleri Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, genç hükümlülerle bir araya gelmeden önce Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman’a makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Efsane futbolcuların bu ziyaretine Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi Han’da katıldı.

Ziyarette espriler havada uçuştu. Beşiktaş’ın unutulmaz futbolcusu Ali Gültiken, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi Han’ı maç yapmaya davet etmesi üzerine Başkan Han; “Futbolu çok seviyorum. Boluspor’un maçları büyük dikkatle takip ediyorum. Hatta ikinci üçüncü lig maçlarını bile takip ediyorum. Ama maalesef futbol oynamıyorum” dedi. Başsavcı Yaman’da, futbolu çok sevdiğini dile getirerek; “Oynamayı çok seviyorum ama gerçekten raporum var. Raporumu masamın çekmecesinde bulunduruyorum” dedi.

Galatasaray’ın unutulmaz futbolcusu Hasan Şaş ise ziyarete damga vuran efsane futbolcu oldu. Şaş, yaptığı esprilerle herkesi gülmekten kırdı geçirdi. Ziyarete Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem ve müdür yardımcıları da katıldı.

“Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesi, ülkemizdeki Ceza ve İnfaz Kurumlarında hükümlü ve tutuklu olan gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmeleri, gençlerin sosyalleşmesine ve sosyal rehabilitasyonuna katkı sunmayı amaçlıyor. Proje süresince gerçekleştirilen faaliyetlerin tutuklu ve hükümlü gençler için unutulmaz bir hatıra olmasının yanında, onların sivil hayata intibaklarına da katkı sağlaması hedefleniyor.

Projenin, 2017 yılının ilk programı 28 Temmuz’da Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi. Program daha sonra sırasıyla, 18 Ağustos’ta Eskişehir, 7 Eylül’de Şanlıurfa, 5 Ekim’de Gaziantep, 26 Ekim’de Van, 3 Kasım’da Manisa, 16 Kasım’da Bursa’da düzenlendi. Projenin sekizinci ayağı ise Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlenecek program ile sürdü.

Söz konusu programda, ilk olarak aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolculardan Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Oğuz Çetin ve Hami Mandıralı düzenlenen panel ile gençlere tecrübelerini aktardılar. Avrasya Aşıklar Derneği Başkanı Aşık Zeki Erdali sazıyla sözüyle milli ve manevi değerlere vurgu yapan sunumu ile devam eden program, efsane futbolcular ile hükümlü gençler arasında oynanacak gösteri maçı ile sona erdi.

Barış GÜZELTÜRK

Bunlar da var!

Kritik 1 Puan

Boluspor TFF 1.Ligin 30.haftasında kritik bir maça çıktı. Osmanlıspor’un kaybettiği haftada Boluspor deplasmandan 1-1’lik beraberlik …

Boluspor’dan Kritik Kayıp!

Uzun bir pandemi arası sonrasında TFF 1. Lig’de 29.haftada Boluspor, kendi evinde Altınordu ile karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir