GÜNDEM
ANA SAYFA / Haberler / Genç Milli Takım Scout Sistemi kulüplere açılıyor        

Genç Milli Takım Scout Sistemi kulüplere açılıyor        

Tolunay Kafkas yönetimindeki Genç Milli Takımlar Birimi, genç oyuncu gelişimi alanında yeni bir projeyi hayata geçirdi. Scout Sistemi Süper Lig, 1.Lig takımlarına açıldı.

Proje kapsamında, kulüpleri Genç Milli Takımların, U14’ten U19’a kadar bütün yaş kategorilerinde oynadığı tüm resmi ve özel maçları izleyebilecek. Kulüpler, kullanımlarına sunulmuş olan kullanıcı adı ve şifre ile TFF Scout Sistemi’ne girerek Genç Milli Takımların karşılaşmalarını seyredebilecek. Bu sistemden ilk planda Elit Ligler’de yer alan Süper Lig ve 1.Lig kulüpleri yararlanacak. Sistem kısa süre sonra Bölgesel Gelişim Ligleri’ne katılacak kulüplerin de hizmetine sunulacak.

Futbolun yarınları adına atılan bu adımla, kulüplerin Genç Milli Takımların oyuncu ve oyun düzeyini daha iyi anlamaları, ayrıca yetiştirerek Genç Milli Takımlara kazandırdıkları oyuncuların Ay-yıldızlı forma altındaki performanslarını takip edebilmeleri amaçlanıyor. Bu projeyle TFF Genç Milli Takımlar Birimi ile  kulüp yöneticileri ve antrenörleri arasında daha güçlü bir iletişim kurulması da hedefleniyor.

Bulut ALTUNDAL

Bunlar da var!

Maç TRT Avaz ve Bein Max 1’de

TFF 1.Ligde 3.haftada oynanacak olan maçların naklen yayın programı belli oldu. Alınan bilgiye göre Beypiliç …

Kritik 1 Puan: 1-1

TFF 1.Ligin 2.haftasında Adana’da oynanan maçta Boluspor Adana Demirspor ile 1-1 berabere kaldı. Boluspor’a sezonun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir