Salı , Nisan 13 2021
GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / GSB ALADAĞ KAMPI SONA ERDİ

GSB ALADAĞ KAMPI SONA ERDİ

Bolu Aladağ’da 18 Haziran-12 Eylül tarihleri arasında 3564 gencin katılımı ile gerçekleştirilen Aladağ Yeşil (doğa) Gençlik Kampı sona erdi.

Bolu Aladağ’da 18 Haziran-12 Eylül tarihleri arasında 3564 gencin katılımları ile gerçekleştirilen Aladağ Yeşil (doğa) Gençlik Kampı sona erdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin yoğun eğitim-öğretim yılı sonrası yorgunluklarını atmaları, farklı illerden bir araya gelerek “Bir Kardeşlik İklimi” oluşturmaları, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif etkinliklerle, gezilerle vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla 8 ilde ve Bolu’da düzenlenen Aladağ Gençlik Kampları başarılı bir şekilde tamamlandı. 81 ilden gelen 14- 22 yaş aralığındaki 3564 genç Bolu’da ağırlandı. Gençler Bolu Merkez ile ilçelerin tarihi ve doğal yerlerini gezdiler.
Toplam 9 dönem süren kampta, El Sanatları, Tiyatro, Müzik, Halk Oyunları, Yapay Tırmanış, Oryantring, Paintball, Doğa Yürüyüşü, Satranç, Kano, Badminton, Voleybol, Futbol, Tenis, Okçuluk gibi etkinliklerin yanı sıra; Gölcük, Abant, Mudurnu, Yedigöller, Çevre Köy gezileri de yapıldı.
Türkiye genelinde 8 ilde 19.272 gence hizmet verdiklerini belirten Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, yeşil (doğa) kampları arasında Bolu’nun, kamplara katılan toplam öğrencilerin %18,5’ini ağırlamakta ve kamplar arasında dönemsel ve toplamda birinci sırada olduğunu belirtti.
Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, kamp sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yenilikçi, ilkeli, akılcı ve sorumlu yaklaşımımızla Gençlik Kamplarının gençlerimizin maddi ve manevi gelişiminde önemli bir kilometre taşı olduğunu düşünüyoruz ve kamp yapmanın her gencin hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda sosyal, sportif, kültürel ve kişisel ihtiyaçlara cevap veren, genç odaklı, modern gençlik kampları oluşturmak; sayılarını ülke genelinde yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Başta Sayın Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Bakanlığımızın yöneticilerine, Bolu Valimiz Sayın Aydın Baruş’a, Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’a, kıymetli Bolu halkına ve Kamp dönemlerimiz süresince, gecesini gündüzüne katan değerli mesai arkadaşlarımıza teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız.”

Bulut ALTUNDAL

Bunlar da var!

14 ŞUBAT’A ÖZEL FIRSATLAR “FAY YAMANER”DE

Fay Yamaner Mücevher, bu yıl da Sevgililer Gününe özel kampanyalarla vatandaşların tercihi oluyor.   Fay …

ESKİŞEHİR’DEN +3 İLE DÖNDÜK

TFF 1.Ligin ilk yarısının son haftasında deplasmanda Eskişehirspor ile karşı karşıya gelen Boluspor, Fethi ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir