GÜNDEM
ANA SAYFA / Boluspor / KARSLIOĞLU GAZİŞEHİR MAÇINI DEĞERLENDİRDİ

KARSLIOĞLU GAZİŞEHİR MAÇINI DEĞERLENDİRDİ

Boluspor U 19– Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü U –19 maçını gazetemize değerlendiren Boluspor U-19 teknik sorumlusu Galip Karslıoğlu, beklenmedik bir mağlubiyet aldıklarını belirtti.

Boluspor U-19 teknik sorumlusu Galip Karslıoğlu, Teknik heyet olarak yeni sezona yeni kurulmuş bir takımla başladıklarını belirtti. Karslıoğlu konuşmasına “bu sezon bu takımla yeni buluştuk.  Tabi bu hafta liginde üçüncü maçını oynadık. Bu maçlar bizim oyuncuları tanıma açısından da biraz deneme yanılma yaptığımız maçlar. Çünkü elimizde geniş bir kadro var. Bu oyuncu grubunun maç resmi maç müsabakalarındaki performanslarını bizde öğrenmeye çalışıyoruz. Onun için mümkün olduğu kadar arkadaşlarımıza şans vermeye çalışıyoruz. Bazen oyuna retardasyonlu çıkıyoruz. Tabi bu arayışları bir iki hafta daha yaptıktan sonra kendimize göre bir takım meydana getirip kararlarımızı vereceğiz” ifadeleriyle devam etti. Bolu U -19 teknik sorumlusu Galip Karslıoğlu ayrıca ilk 11de oynayacak oyuncularını belirlemeye devam edeceklerini ve bundan sonrada oyuncuların gelişimi için de devam edeceklerini belirtti.

Maçı kısaca değerlendiren Galip Karslıoğlu, maça iyi bir tempo ile başlamalarına rağmen sonunu iyi getirmediklerini belirterek “bugünkü maça gelecek olursak aslında fazla söylenecek bir şey yok. İyi oynadığımız bir ilk yarıda pes peşe kaçırdığımız pozisyonların ardından hiç beklemediğimiz bireysel hatadan dolayı gol yedik. O bireysel hatanın ardından iki üç dakika geçmeden ikinci golü yedik. 2 – 0 yenik duruma düşünce tabi ister istemez oyun temposunda bir düşüş oldu. Ama buna rağmen tekrar çabucak toparlandık. İkinci yarıya da iyi başladık. İlerleyen dakikalarda golü de bulduk ama ikinci gol gelmeyince ister istemez riskleri alıyorsunuz. Ondan sonrada son dakikada kontra ataktan bir gol yiyerek maçı 3 – 1 kaybettik” ifadelerini kullandı.

Oyuncuların gelişimleri içinde çaba harcadıklarını belirten teknik sorumlu Galip “ şimdi takımda bazı değişiklikleri yapmaya çalışıyoruz. Önceki yıllardaki çocukların oyun anlayışında, oyun felsefelerinde değişiklik oluyor. Çocuklarımızın yaşları ilerliyor. A takımına doğru yavaş yavaş yaklaşıyorlar. Onun için oyun mantalitelerini biraz daha A takıma adapte etmeye çalışıyoruz. Çocuklarda onun için düşünsel anlamda da bir değişim var. Fiziksel olarak da bir değişimin içindeyiz. Onun için şuanda hem fiziksel olarak hem de mental olarak istediğimiz seviyede değiliz. Bunun İçin biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bütün bunlara rağmen oyuncuların müsabakada gösterdikleri performans bizim için sevindirici. Oyunsal format olarak çocuklar iyi bir iş çıkarıyorlar. Bizim mantaliteyi değiştirmekten kastım oyunu yani skoru kopara bilmek becerisini sağlamak. Ama maalesef bu zamanında çocuklarda olgunlaşmamış bir olgu” dedi.

Son olarak ülke futbolunu da değerlendiren Galip Karslıoğlu açıklamasını“ben ülkemizdeki futbol mantalitesini özellikle alt yapılarda değişmesi gerektiğine inanıyorum. Oynadığımız takım sadece kapanan, uzun toplarla oynayan ve skoru bulunca da vakit geçirerek oyun anlayışına sahip. Türk futbolundan bu anlayışının uzaklaşması gerek. Biz gelecekte iyi oyuncular yakalamak istiyorsak, Türk futboluna, Türk milli takımına oyuncu kazandırmak istiyorsak bu mantaliteden uzaklaşmamız gerekiyor. Onun içinde alt yapılara federasyonun el atıp bu işlere çeki düzen vermesi lazım. Bu şekilde oyuncu yetişmez. Ondan sonra bu futbol, bu oyun, bu oyuncu kalitesi kısır kalıyor. Baktığınız zaman hem milli takım zorlanıyor, hem de Avrupa kupalarına giden takımlarımız o mantalite de yetişmediğinden dolayı sıkıntı çekiyor” ifadeleriyle sonlandırdı.

Uğur BALABAN

Bunlar da var!

Boluspor’da yeni teknik direktör belli oldu

Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayacak olan Boluspor’da teknik direktör belli oldu. Yeni sezon hazırlıklarına kendi …

BOLUSPOR’UN YENİ BAŞKANI ABDULLAH ABAT

Boluspor Olağanüstü Genel Kurul toplantısında, Abdullah Abat tek liste ile girdiği seçimde yeni Kulüp Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir