GÜNDEM
ANA SAYFA / Boluspor / MAÇ NEREDE OYNANACAK?

MAÇ NEREDE OYNANACAK?

TFF 1. Lig’in 6. haftasında BB Erzurumspor ile karşılaşacak Boluspor, stad turnikelerinin yapılmaması nedeniyle maçı Erzurum’da oynayamayabilir.

BB Erzurumspor’un maçlarını oynadığı Kazım Karabekir Stadyumu’na aylardır Passolig turnikelerinin kurulamaması nedeniyle BB Erzurumspor, maçlarını başka şehirde oynuyor. Boluspor da bu yüzden TFF 1. Lig’in 6. haftasında karşılaşacağı BB Erzurumspor maçını Erzurum’da oynayamayabilir. Passolig turnikelerinin bir türlü yapılamaması nedeniyle BB Erzurumspor taraftarı Dadaşlar grubu sosyal medyada adeta isyan başlattı. Taraftarlar “YETER ARTIK !PASSOLİG TURNİKELERİ BOLU MAÇINA KADAR BİTSİN!” diye paylaşımlar yaparak artık iç saha maçlarını dışarıda oynamak istemediklerini dile getirdi. Dadaşlar grubu ayrıca daha önce twitter üzerinden #dadaşlarisyanediyor diye hashtag başlatarak tepkilerini dile getirmişlerdi. Maçın Rize’de oynanma ihtimali yüksek.

Bolu maçını da oynayamıyoruz”

İç sahada Bolu maçının da oynanamayacağını ifade eden Erzurumspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, “Eksikliklerden dolayı anladığım kadarıyla kendi iç sahamızda oynayacağımız Bolu maçını büyük ihtimalle oynayamayacağız. Görür bu. Burada oynanan maç bizi motive edecek. Oyuncularım da bunu artık bir an önce yapılsın diye istiyor. Artık sürekli yol gitmekten bıktık. Bu hafta Gaziantep maçına gideceğiz. Arkasında deplasmana İzmir’e kupa maçı oynamaya gideceğiz. Bolu maçının nerede oynanacağı da henüz değil. Şehirden gideceğiz ne zaman geri geleceğimiz belli değil. Yani 10 gün şehirde yokuz. Gerisi siz düşünün” diye konuştu.

İç saha avantajını kullanamıyoruz”

Erzurumspor’un iç saha avantajını kullanamadığının altını çizen Özköylü, “Halen daha iç saha avantajını kullanamayan bir takımız. Samsun maçını iç sahada avantajlı bir şekilde oynamadık. Tam tersi seyircileri bizden fazlaydı. Ortam onlara daha uygundu. Onlar da o nemli havaya alışık. Yüksek rakımdan sıfır dereceye inmişiz. Yüksek nem ve aşırı su kaybı doğal olarak bizim alışık olmadığımız ortam. Biz iç saha avantajını kullanamadığımız sürece mutlaka bu tür sıkıntıları yaşayacağız. Kimse kusura bakmasın da bu benim suçum değil. Ben takımımı her şartta oynamaya ve hazır olmaya getiririm. Bu saha da 5-6 bin seyircinin karşısında oynasaydım veya Samsunspor iç saha olarak buraya gelip sıfır rakımdan 2 bin rakıma çıksaydı buradaki o nefes alma sorununu yaşasaydı, çok rahat kazana bileceğimiz bir maçı maalesef kendi saha ve seyircimiz önünde oynayamamamız nedeniyle böyle bir sonuçla bitirmek zorunda kaldık. Biz acil olarak kendi sahamızda maç yapmaya başlamalıyız. Aksi takdirde ben her maçımı deplasmanda oynuyorum. Ben iç saha oynamıyorum” şeklinde konuştu.

Göçebe gibiyiz”

Teknik Direktör Osman Özköylü, “İç saha maçları oynamadığımız için her maçımıza göçebe gibi gidiyoruz. Sürekli olarak gittiğimiz yerlere ister istemez adapte olmak zorundayız. Ne yapılması gerekiyorsa ve kimin üzerine ne düşüyorsa bir an önce yapılması lazım” ifadelerini kullandı.

Bulut ALTUNDAL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunlar da var!

Boluspor’da yeni teknik direktör belli oldu

Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayacak olan Boluspor’da teknik direktör belli oldu. Yeni sezon hazırlıklarına kendi …

BOLUSPOR’UN YENİ BAŞKANI ABDULLAH ABAT

Boluspor Olağanüstü Genel Kurul toplantısında, Abdullah Abat tek liste ile girdiği seçimde yeni Kulüp Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir