GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / MHK’dan skandal karar

MHK’dan skandal karar

Merkez Hakem Kurulu, 2017-2018 futbol sezonunda görev yapacak hakem ve gözlemcileri açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından onaylanan hakem ve gözlemci klasmanları listesinde Bolulu hakemlerin alt klasmana düşürüldüğü görüldü.

Türkiye Futbol Federasyonunca açıklanan, 2017-2018 Futbol Sezonunda ilimiz Bolu ‘yu klasmanlarda temsil edecek olan hakem ve gözlemciler açıklandı. MHK’nın skandal kararıyla yıllar sonra Bolu, Semih Güner’in de cezasının ve hatalı maçının olmamasına rağmen profesyonel liglerden Bölgesel Amatör Lige düşürülmesiyle ulusal liglerden üst klasmanda hakemsiz kaldı. Hakan Erkan’ın 3.ligde maç yönetmesi beklenirken bu isim de ilginç bir şekilde kademe atlayamadı. MHK Bolu dışında diğer 80 ilin hatta, liglerde takımları yer almayan illerin hakemlerini TFF 1.Lig, 2.Lig ve 3.Ligde maç yönetmeye uygun görürken, Bolu’dan Levent Görün’ün de görevini bırakması sonrası klasman ve C klasmanında hakemsiz kaldı. Çevre illerden Düzce, Zonguldak ve Karabük’ten çok sayıda hakemin kademesinin yükseltilmesi, Bolulu hakemlere oynanan oyunu ve küçük-büyük şehir ayrımını bir kez daha gözler önüne serdi. Bu karar sonrası Bolulu hakemlerden Semih Güner ve Can Durgut’un Bölgesel Amatör Ligde düdük çalacağı açıklandı. Hakan Erkan, Koray Doğansoy, Umut Ertemel ve Hüseyin Alp Burçay Yetiş ise Bölgesel Amatör Ligde yardımcı hakemlik yapacak. Ayhan Şentük klasman gözlemcisi olarak görev yapacak. Sadık Öztürk ve Ramazan Musluk Bölgesel Gözlemci olarak görev yapacak.

Barış GÜZELTÜRK

Bunlar da var!

Boluspor’da yeni teknik direktör belli oldu

Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayacak olan Boluspor’da teknik direktör belli oldu. Yeni sezon hazırlıklarına kendi …

BOLUSPOR’UN YENİ BAŞKANI ABDULLAH ABAT

Boluspor Olağanüstü Genel Kurul toplantısında, Abdullah Abat tek liste ile girdiği seçimde yeni Kulüp Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir