GÜNDEM
ANA SAYFA / Basketbol / Potanın Kalbi Bolu

Potanın Kalbi Bolu

Futboldan sonra basketbolda da Bolu ili yaz kamp döneminin 1 numarası oldu. Tahincioğlu Erkek Basketbol Ligi ve Kadınlar Basketbol Ligi takımları Bolu’da kamp yapmaya devam ediyor.

Milli Takımların ardından Tahincioğlu Erkek Basketbol Ligi ve Kadınlar Basketbol Ligi takımları da Bolu’da kamp yapmaya devam ediyor. Erkek takımlarında Bahçeşehir Koleji Bolu Koru Hotel’de yaptığı kampı önceki gün tamamladı. OGM Ormanspor takımı ise Gazelle Resort Otel’de kampa girdi. Diğer yandan Galatasaray Kadın Basketbol Takımı da önümüzdeki günlerde Bolu’da kampa girecek.

Türkiye’nin Bormeo’su Bolu!..

Birçok takım, doğal güzelliği ve temiz havasıyla adeta oksijen deposu olan Bolu’da yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Karacasu Beldesinde ve Bolu Dağı’nda kamp yapan takımlar, Bolu’nun temiz havası eşliğinde Avrupa standartlarındaki tesislerinde yeni sezona hazırlanarak çalışmalarına devam ediyor. Bolu sayesinde önceki yıllara oranla yurtdışını seçen basketbol takımları azalıyor. Bolu’daki tesislerin çok güzel olduğunu ifade eden antrenörler, “Gün geçtikçe de burada daha fazla tesis oldukça hazırlık turnuvaları falan da artacak. Bizim yurt dışında kamp yapma imkanımız vardı ama biz buraya gelmeyi özellikle tercih ettik. Bolu şehrini destekliyoruz. Bolu’nun atmosferi, havası ve tesisleri ile birlikte sezon başı kampı için ideal bir yer. Bu dönemde yapılan kamplarda buranın atmosferi ve havası çok uygun. Dolayısıyla bizim burada tek istediğimiz, salonların biraz daha elden geçmesi. Yeni bir iki tane salona ihtiyaç var. Bunlar konusunda yatırım yapılması gerekiyor. Spora yapılan yatırımlar böyle devam ederse Bolu’da büyük bir hareketlilik olacaktır. Bolu’da daha donanımlı turnuvalar yapılacak ve çok daha iyi takımların buraya gelecek. Basketbolun Bolu için büyük bir kazanç. Bolu’nun bu durumu sahiplenmesi gerekiyor” şeklinde görüş bildiriyor.

Barış GÜZELTÜRK

Bunlar da var!

Bolu-Karagümrük Hangi Kanalda?

TFF 1.Ligde 15.hafta maçlarının naklen yayın programı belli oldu. Yapılan açıklamaya göre Boluspor-F.Karagümrük maçın Bein …

Kızlar Fren Yapmıyor

İlimizi Kadınlar Hentbol 2.Ligi’nde temsil eden Bolu Belediyespor yoluna doludizgin devam ediyor. Temsilcimiz 5.haftada deplasmanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir