GÜNDEM
ANA SAYFA / Haberler / Spor suçları sanal takipte

Spor suçları sanal takipte

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medyada bireysel veya herhangi bir takıma karşı küfür tahrik içeren paylaşımları takip ettiklerini açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Sosyal Medya Holiganları’na kötü haber, küfür, hakaret ve tahriklere 7/24 takip ve ceza uygulaması başlatıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Siber Suçlar Mücadele Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan çalışma grubu ile, seyirci, taraftar, oyuncu ve tüzel kişilerin sosyal medya platformları üzerinde bireysel ya da herhangi bir takıma yönelik küfür, hedef alınan gerçek kişi yada tüzel kişinin manevi şahsiyetini tahkir ve tezlil edici taammüden ve müessir fiil oluşturulabileceği değerlendirilen söylemler, müzahir grubu/ taraftarları galeyana getirmeyi hedefleyen kişi ve oluşumlar 7/24 esasına göre takip edilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda 12 Ağustos 2017 ve 13 Eylül 2017 tarihleri arasında bu tür paylaşımlar yapan 757 hesap tespit edilmiş olup bu hesaplar hakkında gerekli çalışmalar devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Barış GÜZELTÜRK

Bunlar da var!

Liglere Milli Ara

Milli Takımın UEFA Uluslar Ligi’nde Rusya ve Sırbistan ile oynayacağı maç nedeniyle haftasonunda oynanacak maçlar …

Giresun-Bolu Maçı Hangi Kanallarda?

TFF 1.Ligin 4.haftasında oynanacak olan maçların naklen yayın programı belli oldu. Yapılan açıklamaya göre Giresunspor-Boluspor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir