GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / Teknik Kurul Başkanlığına Emrah Sarıcaer Atandı

Teknik Kurul Başkanlığına Emrah Sarıcaer Atandı

Bolulu antrenör Emrah Sarıcaer Wing Tai Teknik Kurul Başkanlığı’na atandı.

Almanya, Belçika gibi birçok ülkede faaliyet gösteren Wing Tai sporu ülkemizde de teşkilatlanmasının ardından farklı görevleri yürütecek kurullar oluşmaya başladı. Wing Tai Federasyonu sporcu potansiyelini şekillendirecek, müsabakalarda tekniklerin doğru uygulanması ve belli kriterlere göre milli takım oluşturulup uluslararası turnuvalara hazırlanmasında görevli teknik kurulların başına bir Bolu’lu olan ilimiz milli takım antrenörü Emrah SARICAER atandı.

WİNG TAİ NEDİR ? 

Wing Tai, vücudun kanatları anlamını taşır. Wing Chun ve Tai Chi’nin harmanlanasından meydana gelmiştir. Türk sporuna yeni bir nefes katan için Wing Tai, uzak doğu ve diğer spor dallarında faaliyet gösteren kurucu kulüpler ile 2019 yılında Bolu’da kurulmuştur. Sistem siyah dogi elbise giyilerek kask, dişlik, dirsek koruyucu, vücut koruyucu, bandaj, eldiven, kogi, ayak botu gibi ekipmanlar kullanılarak uygulanmaktadır. Renkler sarı ve siyah köşe olarak tüm materyaller mevcuttur. Ayrıca tüm kategori ve sıkletler de mevcuttur. Sporcular renkli kemerlere düzenli terfi sınavları ile yükselebilmektedir.

Barış GÜZELTÜRK

Bunlar da var!

Masterchef Eray’dan Boluspor Süprizi!

Bolu’nun ve Boluspor’un adını TV8’de yayınlanan Masterchef Türkiye programında sık sık gündeme getiren Eray Aksungur …

Maçın Hakemi Sağlam

TFF 1. Lig’in 6. Haftasında oynanacak olan maçların hakemleri belli oldu. Yapılan açıklamaya göre Balıkesirspor-B.Boluspor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir