GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / Türkiye’de Sebenspor Fırtınası esiyor

Türkiye’de Sebenspor Fırtınası esiyor

Hentbol branşını kurduğu günden itibaren adından sıkça söz ettiren Sebenspor erkek hentbol takımı 2016-2017 sezonunda çeşitli yaş gruplarında elde ettiği Türkiye dereceleri ile bir marka olma yolunda ilerliyor.

Son olarak Eskişehirde yapılan Yıldızlar Türkiye Finallerinde Türkiye 4.sü olan Sebenspor Küçükler Türkiye Şampiyonasında Türkiye 6.Sı Anadolu Yıldızlar Liginde Türkiye 3. sü oldu. 2016-2017 sezonunda ilk defa mücadele ettiği erkekler 2.ligini de 3.sırada tamamladı.

Milli takımlara oyuncu vermeye başladı

Kerem Kezen, Eray Karakoç, Berkay Ünal gibi sporcuları da Sebenspor milli takımlara kazandırdı. Son olarak Eskişehir’de Yapılan Türkiye Yıldızlar Finallerinde 1.Beşiktaş, 2.Karşıyaka, 3.Milli Piyango ve 4.Sebenspor oldu. Bir milyon nüfuslu şehirlerle ve süper lig alt yapılarıyla bolu ilinin mücadelesidir bu büyük başarı. Gerek yıldızlar gerekse küçükler Türkiye Şampiyonasında büyükşehirlerin ve süper lig takımlarının alt yapıları ciddi yatırım yaptıkları bu gruplara damga vuran Sebenspor tamamı Bolulu sporculardan oluşan kadroya sahip. Temsilcimiz seneye Küçükler Yıldızlar ve Gençler Türkiye Şampiyonasına kategorilerinin tamamında Sebenspor olarak direk katılma hakkı kazandı. Kulüp antrenörleri sitemize yaptıkları açıklamada, “Elde edilen  Türkiye dereceleri Bolu’ya hayırlı olsun. Başta Seben Belediye Başkanımıza, Sebenspor kulüp yönetimimize, Sebenliler Derneğimize ve Sebenspor’a destek veren herkese bu büyük başarılara imza atılmasına destek verdikleri için teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

Özel Haber: Uğur BALABAN

Bunlar da var!

Liglere Milli Ara

Milli Takımın UEFA Uluslar Ligi’nde Rusya ve Sırbistan ile oynayacağı maç nedeniyle haftasonunda oynanacak maçlar …

Giresun-Bolu Maçı Hangi Kanallarda?

TFF 1.Ligin 4.haftasında oynanacak olan maçların naklen yayın programı belli oldu. Yapılan açıklamaya göre Giresunspor-Boluspor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir