GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / YAZ SPOR OKULLARI SONA ERDİ

YAZ SPOR OKULLARI SONA ERDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 il merkezi ve ilçelerinde düzenlenen yaz spor okulları, Bolu’da 23 branşta toplam 4 bin kursiyerin katılımı ile tamamlandı.


Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları “Sağlıklı Bir Yaşam Mutlu Bir Gelecek İçin Bu Yaz Spor Zamanı” sloganı ile Bolu’da 5-18 yaş aralığında çocuklara 23 branşta tamamlandı. 2014 yılında 2073 olan sporcu sayısı 2015 yılında %37 artış ile 2831’e,  2016 yılında %26 artış ile 3557’ye ve bu yıl hedef olarak belirlenen sporcu sayısını geçerek 4.053 sporcuya ulaşıldı. 2014 yılından itibaren Bolu’daki toplam sporcu sayısında %100 artış oldu.
Kursiyerler atıcılık, atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, bocce, boks, cimnastik, eskrim, güreş, halk oyunları, halter, hentbol, hokey, judo, karate, kickboks, masa tenisi, muay thai ,taekwondo, tenis, voleybol, ve yüzme (ücretli) branşlarında ücretsiz eğitim alma imkanı buldu.

Bulut ALTUNDAL

 

Bunlar da var!

Boluspor’da yeni teknik direktör belli oldu

Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayacak olan Boluspor’da teknik direktör belli oldu. Yeni sezon hazırlıklarına kendi …

BOLUSPOR’UN YENİ BAŞKANI ABDULLAH ABAT

Boluspor Olağanüstü Genel Kurul toplantısında, Abdullah Abat tek liste ile girdiği seçimde yeni Kulüp Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir