GÜNDEM
ANA SAYFA / Bolu'dan Spor Haberleri / Yılın Takımı Sebenspor

Yılın Takımı Sebenspor

8 – 15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Amatör Spor Haftası 17 Temmuz Spor Salonunda gerçekleştirilen kapanış töreniyle sona erdi. Yılın takımı erkekler hentbolde ligde ve kupada müthiş işlere imza atan Sebenspor Erkek Hentbol Takımı oldu. Bolu Belediyespor Bayan Hentbol Takımı ise kızlarda yılın takımı oldu. Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası programı 17 Temmuz Spor Salonunda düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi. Törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yuşuf Cengiz, kurum yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri, sporcular ve aileleri katıldı. Kapanış etkinliğinde badminton, cimnastik, eskrim, kickboks ve halk oyunu ekibi gösterilerde bulundu. gösterilerin ardından gerçekleştirilen kapanış töreni Yılın Enleri Ödül töreninin ardından son buldu. Amatör Spor Haftası kapanış töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem “Gelişen dünya ve genç nüfusumuzu dikkate aldığımızda gençliğimizin, milli, maneyi ve sporsal anlamda gelişimlerine katkı sağlamak ve onları her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak gayesinde olan ve ismini gençliğimizden alan Bakanlığımızın bir neferi olmaktan onur duyuyorum. Ülkemizdeki gelişmelere baktığımızda geleceğimizin teminatı olan geçlerimiz üzerinde çok ciddi oyunlar oynanmaktadır. Bu gelişmler bizleri çok ciddi derecede üzmekte ve kaygılandırmaktadır.  Bizler şunu biliyoruz ki  geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ve onların kişisel ve manevi gelişimleri bizler için çok önemlidir. Çünkü şanı ve şerefiyle ün kazanmış tarihimize baktığımızda enüz 18 yaşındayken bir çağı kapatıp  bir çağı açan ve bugün tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu İstanbulu fet ederek peygember övgüsüne laik kılınmış Fatih Sultan Mehmet gibi ülkemizi düşman işgalindeyken “ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum ” diyen vatan sevdalısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi kurtuluş svaşında cepheye giden  daha ömrünün bağarında 14 – 15 yaşlarında binlerce gençlerimizin vatan, bayrak, ezan ve maneyi değerler için canlarını feda ettiğini hepimiz  bilmekteyiz. işte bugün bu salondaki gençler bizim göz bebeğimizdir” dedi.

“GÜVENİN KAT KAT ARTIRIYOR”

Genç nüfusun çoğunlukta olduğu bir ülekede yaşadığımızı belirten Bolu Valisi Aydın Baruş “Nüfusunun çok önemli bir oranı genç olan güzel bir ülkede yaşıyoruz. Türkiye bugün sahip olduğu genç nüfusu ile hem ekonomik anlamda hemde diğer alanlarda geleceğin parlayan bir yıldızı. Türkiyeyi gelecekte çok daha büyük ve güçlü bir ülke yapmak için gençliğimize güveniyoruz. Onların gözlerindeki umut  v e ışık hepimizin geleceğe olan  güvenini kat ve kat artırıyor. Gençliğimizi bir taraftan zihinsel olarak ve kalben maneviyatına bağlı ülkemizin değerlerine sahip kişiler olarak yetiştirirken, diğer taraftan onların fiziksel olarak da sağlam bir yapıda olmasını sağlamak durumundayız. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi sağlam kafanın sağlam vücutta bulunacağını biliyoruz. Vücuden sağlıklı bir yapıda olmayan, fiziksel sorunları, sağlık sorunları olan bir bir birey zihinsel olarak ta tüm enerjisini hem kendisi hem ailesi hem de bu ülke için sarf etmekte zorlanacaktır. Diğer taraftan çağımızın değeşen yaşam tarzı insanlarımızın sağlıklarını ciddi şekilde tehtit etmektedir. Özellikle beslenme alışkanlığının değişmesi hazır tüketim maddelerine yönilmesi, özellikle şeker ve tansiyon gibi hastalıkların genç yaşa kadar inmesine sebeb olmaktadır. Bu anlamda gençlerimizin bu sağlık problemlerinden uzakta, özellikle dünyanın bugün baş başa kaldığı obezite hastalığına uzak kaması  için onlara spor ysptırmamız lazım ifadelerini kullandı.

Yılın Enleri ödülünü laik görünen sporcular ve takımlar şu şekilde;

YILIN SPORCULARI

Cimnastik Branşında Erkeklersviçre’de düzenlenen 49’uncu Nissen Cup Uluslararası Turnuvası 1’incisi Muhammet Emin Duman

Jimnastik branşında bayanlarda yılın sporcusu ödülü :Bilge Tarhan.

Yüzme branşında yılın sporcusu: ödülünü: Deniz Alagöz

yüzme branşında 18-24 yaş özel sporcularda yılın sporcusu ödülünü özel sporcular Türkiye 2’incisi: Kaan Yıldırım

Yüzme branşında 24 yaş üzeri özel sporcularda yılın sporcusu ödülünü 24 yaş üzeri özel sporcular Türkiye 2’incisi: Ebrar Esin Çelebi

Kayak branşında yılın sporcusu ödülünü: Ayşegül Duman

Vücut geliştirme branşında yılın sporcusu ödülünü: Burak Çobanoğlu

Yılın Örnek Sporcusu ödülü Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü yarı profesyonel bisiklet sporcusu olarak yurt içinde bir çok yarışmada derece almış, aynı zamanda çevresindeki genç ve yaşlı bir çok bireyi bisiklet sporuna teşvik eden Zafer Pala aldı.

Yılın diğer örnek sporcusu ödülünü ise boş vakitlerinde bisiklete binerek ailesine ve topluma örnek olan sporcu Dr. Faruk Karslı aldı.

Yılın Veteranı ödülünü ise Sağlık Müdürlüğü Erkek Voleybol Takımı sporcusu, ilerleyen yaşına rağmen spordan kopmamış olan Sebahattin Hoçaş aldı.

Yılın Kulübü ödülü:Bolu Belediyespor Kulübü ,

Yılın takımı ödülü: Seben Gençlik Spor Kulübü Hentbol takımı

Yılın Okulu ödülünü okul sporları Dünya Şampiyonası erkekler Bocce takımı 3’üncüsü olan Bolu Spor lisesi aldı.

Yılın Kulüp Başkanı ödülü. ise Semmak Abant Gençlik Spor Kulübü Başkanı Emin Semercioğlu, diğer Yılın Kulüp Başkanı ödülünü ise Bolu Sağlık spor Kulübü Başkanı Emine Özdoğan aldı. Yılın Spor Yöneticisi ödülünü Aşağısoku Gençlik ve spor Kulübü Başkanı Selami Demirdöven, Vefa Ödülünü ise Mengen Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Fahri Özdemir aldı.

Barış GÜZELTÜRK

Bunlar da var!

Süper Lig’e hasret geçen yıllar

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen liglerin yeniden başlatılması gündemde. Süper Lig’den 7 kulüp ise küme …

ONLINE KARATE YARIŞMASI SONUÇLANDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir ilk gerçekleştirilerek Gençlik Haftası, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir