GÜNDEM
ANA SAYFA / Haberler / 1. LİG EKİBİNDE SULAR DURULMUYOR

1. LİG EKİBİNDE SULAR DURULMUYOR

Ligdeki başarısızlıklar ve maddi sorunlar ile boğuşan Eskişehirspor’da, savcılığın denetleme yapacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

TFF 1. Ligdeki başarısız gidişatı süren ve maddi sorunlar ile baş edemeyen Eskişehirspor yönetimi geçtiğimiz günlerde olağanüstü seçimli kongre kararı almıştı. Alınan karar sonrası bir de Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2013-2015 yılları arasında eski yönetim tarafından Eskişehirspor yönetimi tarafından derneğin hesaplarında usulsüzlük yapıldığı üzerine harekete geçtiği iddiası da gündeme bomba gibi düştü. İddiaya Başsavcılığın emri üzerine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce bir denetleme heyeti görevlendirildiği belirtilirken konuyla ilgili olarak Eskişehirspor’dan resmi açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Görülüyor ki, Kulübümüzün “2013-2014 ve 2015 yıllarında gerçekleştirilen bazı icraatlarla ilgili Savcılığa suç duyurusunda bulunduğu” haberleri basında yer almaktadır. Kulübümüz, bir denetleme şirketinin, 3 Mart 2017 tarihli ‘Denetleme Raporu’na istinaden hazırladığı rapor gereğince böyle bir suç duyurusunda bulunmuştur.  Yönetimimiz, iş başına geldiği andan itibaren yeni bir ‘Denetleme’ için, dünyaca tanınmış bir Bağımsız Denetleme Şirketine, Kulübümüzün 2012-2017 yılları arasında gerçekleşen işlemler için başvurduğu kamuoyunca bilinmektedir. Bu Denetleme Raporlarının bir bölümü zaten kamuoyu ile paylaşılmıştır.  Kulübümüz, bu Denetleme Raporları için de yeni bir suç duyurusunda bulunma hazırlığı içindedir. Bu açıklamanın, Kamuoyu’nda oluşacak yanlış anlamaları gidermek için yapılması gerektiğine inanıyoruz.”

Bulut ALTUNDAL

Bunlar da var!

İŞLER İYİ GİTMİYOR! 1-2

TFF 1.Lig temsilcimiz Beypiliç Boluspor, sahasında ağırladığı Tuzlaspor’a 2-1 yenilerek ağır yara aldı. TFF 1. …

Boluspor’da yeni teknik direktör belli oldu

Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayacak olan Boluspor’da teknik direktör belli oldu. Yeni sezon hazırlıklarına kendi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir