GÜNDEM
ANA SAYFA / Haberler / PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR

PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR

Türkiye Futbol Federasyonu 2017-2018 İlhan Cavcav Sezonu Şampiyonunun Galatasaray olmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi ilimiz merkezi ve ilçelerinde de kutlamalar yapıldı. Gerede’de yapılan kutlamalar sonrası Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları sosyal medyadan karşılıklı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın şampiyonluğu ardından ultrAslan Gerede taraftar topluluğu üyeleri şampiyonluğu büyük bir coşku ile ilçede kutladı. Ancak taraftarlar kutlamalar sonrasında destek göremediklerinden yakınarak sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklamada bulundu. Galatasaraylı taraftarların açıklamasının ardından Gerede Beşiktaş Taraftarları – Çarşı Gerede grubu da ultrAslan Gerede grubunun açıklamasında kendilerini ve kurumları zan altında bıraktıkları gerekçesiyle cevap verdiler. Çarşı Gerede’nin cevabı üzerinde yeniden bir açıklama yapma gereği duyan uA Gerede ise maksatlarının kimseyi hedef göstermek olmadığını belirtti.

İşte peş peşe yapılan o açıklamalar:

ultrAslan Gerede:  “ultrAslan Gerede Temsilciliği olarak ilçemizin belediyesi olan Gerede Belediyesi’ne ziyaretler gerçekleştirip üzerimize düşen vazifeler olursa menfaatsiz yapabileceğimizi ziyaretimizde belirtmiştik.
Nedendir bilinmez Beşiktaş klübünün ilçemize tesis yapacak olmasındanmıdır ki ,Bundan önceki iki sezon Beşiktaş’ın şampiyonluğunda bayrak asımları için taraftar’larına itfaiye aracına kadar tahsis eden ve gelen misafirlerine kadar ağırlama misafirperverliği gösteren Gerede Belediyesin’den temsilcilerimiz aynı desteği göremedi.

Şampiyonluk öncesi ilçe temsilcimizin şehir dışında olmasından dolayı şampiyonluk kutlamaları için izin alması için belirlediğimiz bir üyemizin telefonla arayıp kaale alınmaması ve beşiktaş taraftarlarıyla aynı muameleyi görememek vede yapılan bu çifte standartlar bizleri ziyadesiyle üzdüğünü belirtmek isteriz.”

Çarşı Gerede: “Gerede Beşiktaş Oluşumu olarak söz konusu eylemlerin belediyemiz ile alakalı değil söz konusu karar merciinin kaymakamlığımız olduğunu belirtmek isterim.Belediye Başkanımız Mustafa Allar’ın bütün futbol takımlarına eşit mesafede davrandığını bilmenizi ve şampiyonluk kutlamaları konusunda gerekli tüm iznin kaymakamlık tarafından gerçekleştiği ve desteklendiğini bilmenizi isterim. 500 adet meşale, 30 metre dev bayrak, 300 adet küçük bayrak,250 havai fişek kutlamalarda kullanılmış ve birçok farklı etkinlik düzenlenmiştir. Geredemizde bu denli büyük faliyet ve adından söz ettirecek bir kutlama yapmak Gerede Beşiktaş Taraftarlarının adından söz ettirmiş BJK tv de tesisimizin yapılacağı Geredemiz başlıklı haber konusu olmuştur, bu hususta en büyük destekçimiz ise Gerede Beşiktaş Taraftarları olmuştur.Galatasaray taraftarlarının bilmenisini isterim ki ülkemizin geçirmiş olduğu şu zor günlerde birlik ve beraberlik adına mesajlar verilmesi gerekirken bilinmeden yapılan ayrıştırıcı ifadelerin bizleri üzdüğünü ve belediye başkanlığımıza karşı haksız bir suçlama yapıldığını tüm Gerede halkının tekrardan bilmesini isteriz. Geredemize yapılacak her türlü yatırımların arkasında olduğumuzu ve söz konusu tesisin Geredemize gelmesi için çabalayan Beşiktaş camiasını en güzel şekilde misafir eden Belediyemizin yanındayız. Beşiktaşımızın Geredemiz için büyük bir şans olduğunu ve yapılan faliyetlerin bu neticede gerçekleştiğini bilmeniz bizleri temenni edecektir. ”

ultrAslan Gerede: “Mecburi Açıklama!

Şampiyonluk akşamı için yaptığımız açıklamada çifte standart’dan bahsetmiştik. Ama anlayamadığımız şekilde Gerede Beşiktaş taraftar grubu kendine pay çıkararak bizim Gerede Belediyesini ve kurumlarına suçlama yapıyormuş gibi açıklama yaptığımızdan bahsederek bizleri hayal kırıklığına uğratmış ve şaşırtmıştır.
Söz konusu yapılan açıklamamızda kast edilen çifte standart olduğunu anlattığımız ayan beyan belli olup konunun başka yerlere çekilmemesi ne suretle olursa olsun temsilcilik olarak Gerede Belediye’sinin yanında olduğumuzu ve olacağamızı belirtmek isteriz. 
Ayrıca şampiyonluk akşamı yapılan organizasyonumuz gayet başarılı ve taraftarımızın memnun olduğu şekilde geçmiştir.Biz şampiyonluk kutlamalarımızı 2 senedir değil bu tür organizasyonları yıllarca (kendi imkanlarımızla) yaptığımızı… Maksadımızın kimseyi hedef göstermek olmadığını açıklama gereğini duyduk.”

Bulut ALTUNDAL

Bunlar da var!

MASTERCHEF ERAY’DAN TEŞEKKÜR

Beypiliç Boluspor Başkanı, MasterChef Türkiye programında ilimizi temsil eden Eray Aksungur’a ve MasterChef jürilerine jest …

İŞLER İYİ GİTMİYOR! 1-2

TFF 1.Lig temsilcimiz Beypiliç Boluspor, sahasında ağırladığı Tuzlaspor’a 2-1 yenilerek ağır yara aldı. TFF 1. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir