GÜNDEM
ANA SAYFA / Boluspor / SEZON SONUNA KADAR KARAFIRTINALAR!

SEZON SONUNA KADAR KARAFIRTINALAR!

Boluspor Kulübü, Teknik Direktör Sait Karafırtınalar ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı.

Teknik Direktör Sait Karafırtınalar’ın yardımcılığını Osman Bilik, Bekir Limanlar, Ziya Güler ve Salih Sayar (Kaleci antrenörü) yapacak.

İmza töreninde konuşan Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı şu ifadelere yer verdi: “Pazartesi günü Fuat Çapa ile yollarımızı ayırmıştık. Bugünde Sait Karafırtınalar ile 1 yıllık sözleşme imzalayacağız. Hocamız malum, Buca modelini şu andaki Altınordu modelinin bir teknik direktörüdür. 1 ay önceki demeçlerimde Boluspor Kulübünün yavaş yavaş Bolu’nun çok büyük bir ekonomisinin olmadığını, siyasi yapısının olmadığını, gelir anlamında da çok büyük bir gelişme olmadığını yavaş yavaş alt yapısının ve Altınordu modelinin getirmemiz gerektiğini söylemiştim. Futbol artık büyük sponsorlar altın güç kazanıyor. Bizde bu konuda kararı en başta 10 tane, transfer komitesiyle karar aldık. Sait hoca konusunda fikir birliğine vardık. Hocamız bu ligi bilen hocamız. Hocamızı hem A takımda, özellikle de alt yapıda çok büyük destek alacağız. İnşallah Buca modeli, Altınordu modeli yavaş yavaş Boluspor’da da olması yönünde çaba göstereceğiz. Bu hafta Rize maçımız var. Rize maçında takımın başında hocamız olmasını istemiştik. Bu da nasip oldu. Sağ olsun hocamız da çok büyük özveri gösterdi. Hafta sonu antrenmanlarımız var. Takımın başında hocamız görev yapacak. Boluspor’a, Bolumuza hayırlı olsun. Bu sene beklediğimiz hedefe ulaşırız.”

Başkan Çarıkcı’nın ardından söz alan yeni teknik direktör Sait Fırtınalar ise, “Başkanıma ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Bizi bu göreve layık gördükleri için, güvendikleri için. Öncelikle kulübüme, ekibime ve kendime hayırlı olmasını diliyorum. Şu anda baktığımız zaman çok değerli oyunculardan kurulu bir Boluspor kadrosu var. Şu anda olduğu yer, konum olarak kendilerinin hak etmediği bir yerde. Bence suni bir durumda şuan görüntü. Önümüzde bir 8 hafta var, ilk devreye katar. Alabileceğimiz maksimum puanlarla inşallah, ilk devreyi gerçek yerimizde tamamlayıp, devre arasında da iyi bir hazırlıkla da sezon sonunda ilk 2 olur, ilk 6 olur neresi olursa. Kendimize orada yer bulmak istiyoruz. Bunun içinde elimizden gayreti göstereceğiz. Ben uzun yıllar alt yapılarda görev almış bir insanım. Daha çok Bucaspor’da. Çok uzun süre. Onun devamında Altınordu ekibi bizle birlikte çalışan bir ekipti. Çok değerli bir ekip. Türkiye’ye örnek oluyorlar. Buna önayak olduk o zamanlar. Burada da inşallah böyle bir başlangıç yapıp, bunu söylerken uzun vadeli bir çalışma olacağını gösteriyor. Bu sadece bizim sene sonuna kadar mukavelemiz ama bizim göstereceğimiz performansta etkili olacak. Burada Bolu halkının bize çok büyük destek olması gerekiyor. Gerek tribünde gerek biz altyapıdan yetişen oyuncularımızı vitrine çıkaracağız. Olanı parlatacağız. Elimizden ne geliyorsa yapacağız. Türkiye’yi tarayacağız. Bunda deneyimli ekip arkadaşlarım var, antrenör arkadaşlarım var. Uzun yıllar çalıştılar. Elimizden geldiği şekilde en iyisini yapmaya çalışacağız. Başarılı olmaya çalışacağız. Herkes için hayırlı olsun” diye konuştu.

Bulut ALTUNDAL

Bunlar da var!

İŞLER İYİ GİTMİYOR! 1-2

TFF 1.Lig temsilcimiz Beypiliç Boluspor, sahasında ağırladığı Tuzlaspor’a 2-1 yenilerek ağır yara aldı. TFF 1. …

Boluspor’da yeni teknik direktör belli oldu

Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayacak olan Boluspor’da teknik direktör belli oldu. Yeni sezon hazırlıklarına kendi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir