GÜNDEM
ANA SAYFA / Haberler / UEFA EURO 2024 tanıtım etkinliği Riva’da düzenlendi

UEFA EURO 2024 tanıtım etkinliği Riva’da düzenlendi

Türkiye’nin aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliği tanıtım etkinliği, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki merkezinde gerçekleştirildi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören’in ev sahipliğinde Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Guguloğlu’nun yanı sıra Demirören Holding Yönetim Kurulu üyesi Meltem Demirören Oktay, TFF Yönetim Kurulu üyelerinin eşleri, iş, sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda ünlü sima katıldı.

Konuklara UEFA EURO 2024 adaylık dosyası hakkında bilgi aktarılırken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, kadınların her alanda olduğu gibi UEFA EURO 2024 sürecinde de en önde yer alması gerektiğine inandığı için etkinliğe katıldığını vurguladı.

Fatma Betül Sayan Kaya: “Kadınlar 2024 için üzerine düşeni yapmalı”

Bakan Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, şöyle konuştu: “Bu tesisin kendisi bile ülkemizin futbolda nereye geldiğinin en güzel örneklerinden bir tanesi. Türk futbolunun hak ettiği konuma gelmesi adına her türlü desteği vermiş ve bundan sonra da verecek bir Cumhurbaşkanımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın da özellikle UEFA EURO 2024’ün ülkemiz ev sahipliğinde yapılması adına gerekli teminatları en üst düzeyde verdi, Hükümet olarak destek vermeye de devam ediyoruz. Türkiye verdiği bütün sözleri yerine getirecektir. Federasyonumuzun Başkanına, değerli ekibine ben hem şahsım hem de ülkemiz adına teşekkür etmek istiyorum. Türkiye’nin 2023 vizyonunu, 2024’te Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yaparak taçlandıracağız.”

Revna Demirören: “Biz bu güce sahibiz”

Kadınlardan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası tanıtım faaliyetlerine destek vermesini isteyen Revna Demirören de şu ifadeleri kullandı: “Emin olun Türk kadını isterse 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı Türkiye’ye getirir. Biz bu güce sahibiz. Artık kadınlar olarak sahaya çıkma zamanı. Avrupalı kadınları, EURO 2024 için Türkiye’ye davet edelim. Hadi hep birlikte 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için yurt içinde ve yurt dışında el ele çalışalım, ülkemize destek olalım. Türkiye’yi Avrupa’ya en iyi şekilde tanıtalım. Futbolu da biliriz…  Ofsayttan da anlarız…  EURO 2024’te de en güzel ev sahipliğini yaparız… Çünkü biz Türk kadınıyız…”

Türkiye’nin adaylık tanıtım videosunun da gösterildiği etkinlikte Revna Demirören, Bakan Fatma Betül Sayan Kaya’ya üzerinde UEFA EURO 2024 logosu ve sloganı bulunan ebru tabloyu takdim etti.

Şöhretler Karması, Kadın Milliler’i 3-2 yendi

Tanıtımın ardından A Milli Kadın Futbol Takımımız, Şöhretler Karması ile gösteri maçı oynadı. Karşılaşmayı Şöhretler Karması 3-2 kazandı.

UEFA EURO 2024 etkinliği ve şöhretler maçında, Zeynep Kartal, Züleyha Özgül, Monik İpekel, Metin Özülkü, Ebru Yaşar, Burak-Cansen Kut, Pınar Altuğ, Saba Tümer, Işıl Reçber, Wilma Elles, Ferman Toprak, Emel Yıldırım, Selda Topal, Selvi Serttaş, Zeynep Yılmaz gibi isimler yer aldı.

Uğur BALABAN

Bunlar da var!

MASTERCHEF ERAY’DAN TEŞEKKÜR

Beypiliç Boluspor Başkanı, MasterChef Türkiye programında ilimizi temsil eden Eray Aksungur’a ve MasterChef jürilerine jest …

İŞLER İYİ GİTMİYOR! 1-2

TFF 1.Lig temsilcimiz Beypiliç Boluspor, sahasında ağırladığı Tuzlaspor’a 2-1 yenilerek ağır yara aldı. TFF 1. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir